• Materská škola, Letná 7

• sa nachádza v Bratislave, v pokojnej zóne mestskej časti Bratislava - Nové Mesto. Je súčasťou Základnej školy na Riazanskej 75 v Bratislave od 1. 7. 2002. Materská škola je šesť triedna a sídli v dvoch budovách. Tri triedy pre menšie deti sú v budove na Letnej ulici a tri triedy, prioritne pre deti pred plnením povinnej školskej dochádzky, sú v budove Základnej školy.

Zameranie MŠ: Materská škola je zameraná na všestranný rozvoj dieťaťa po kognitívnej, sociálnej i pohybovej stránke. Pedagogický proces a nadštandardné aktivity sa realizujú v súlade so Školským vzdelávacím programom Usilovné včeličky. Charakterizovaný je najaktuálnejšími inovačnými trendami, obohacovanými prvkami tunajších projektov. Realizujeme aktivity v oblasti environmentálnej výchovy s cieľom posilniť u detí pozitívny postoj k ochrane životného prostredia. K rozvoju a získavaniu počítačovej gramotnosti využívajú deti interaktívne tabule, vzdelávacie programy a iné počítačové softvéry.

• Projekty:  Zariadenie materskej školy vytvára podmienky pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami pod vedením asistenta pedagóga. Napomáha pri adaptácii a socializácii detí v predprimárnom vzdelávaní, a to prekonávaním jazykovej bariéry, ako podpora odídencov pod vedením pomocných asistentov cez Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, projekt Plán obnovy financovaný Európskou úniou. Plníme vlastné projekty ako Ovocný a Zeleninový deň. Sme súčasťou projektu Dajme spolu gól, pod záštitou Slovenského futbalového zväzu Slovan. Úspešne triedime batérie so Šmudlom prostredníctvom projektu Daphné. MŠ získava každoročne osvedčenie Zelený certifikát potvrdzujúci aktívny prístup školy k ochrane životného prostredia.

Záujmová činnosť: Okrem aktivít, vyplývajúcich z výchovno-vzdelávacej práce,  realizujeme v spolupráci s rodičmi aj nadštandardné aktivity: kurz korčuľovania, výcvik lezenia K2, plavecký kurz, turisticko-prírodovedné vychádzky a Školu v prírode. Zariadenie ponúka krúžkové činnosti: Hravá angličtina, Futbal a športovo - pohybová príprava, Gymnatlon, Spoločenské tance a Hudobno- dramatický krúžok.

Aktivity: Zúčastňujeme sa zaujímavých edukatívnych exkurzií, vystúpení, prednášok, napr. o prvej pomoci a o kompostovaní, či besedy so spisovateľom. Z jednorazových akcií realizujeme fašiangový karneval, Mikuláš, Poníky, Arakovo – papagáje, výchovné koncerty, divadelné predstavenia a AstroShow. Medzi obľúbené aktivity pre celé rodiny patria Jabĺčkové hody, Vianočný bazár, jarné a jesenné brigády, Rodinný deň a besiedky pre rodičov.

Spolupráca s organizáciami: Veľký dôraz kladieme na spoluprácu s poradňami ako s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Strediskom kultúry, Klubom dôchodcov a s miestnymi knižnicami. Materská škola aktívne spolupracuje s MŠ Teplická a so ZŠ Riazanská v súvislosti s prezentáciou školy. Naším prioritným cieľom je pripraviť čo najoptimálnejšie absolventa predprimárneho vzdelávania na vstup do primárneho vzdelávania a na ďalší aktívny život v spoločnosti.

Materiálno-technické a priestorové podmienky: Usilujeme sa orientovať aj na získavanie finančno-ekonomickej a sponzorskej pomoci za účelom zlepšenia úrovne materiálno-technického vybavenia školy v zmysle postupnej modernizácie a revitalizácie učebného a sociálneho prostredia. Zariadenie je situované v peknom a tichom prostredí, obklopené zeleňou. Na realizovanie výchovno-vzdelávacieho procesu využívame veľkú školskú záhradu s pieskoviskami, trávnatými plochami na športové aktivity. Súčasťou školy je veľký areál školského dvora s plnohodnotnou vybavenosťou s dopravným ihriskom, detskými preliezačkami, kolotočom, lezeckými stenami, hojdačkami, šmykľavkami, prístreškom a s rozsiahlou trávnatou plochou. Tento rok plánujeme premeniť starí nevyužívané pieskovisko na multifunkčné ihrisko pre florbal a iné hry. Vybudovaný cyklostojan pred zariadením MŠ poskytuje priestor na podporu a rozvoj zdravého životného štýlu.

Prostredie našej MŠ a individuálny a rešpektujúci prístup ku jednotlivcovi ovplyvňuje osobnosť dieťaťa, uspokojuje jeho psychické, citové a telesné potreby, spĺňa estetické a emocionálne kvality. Mikroklíma prostredia vplýva na celkový pocit pohody dieťaťa.