• Karneval

• Fašiangový čas prináša zábavu, radosť a veselosť. Detský karneval v tomto čase je milou tradíciou. Karneval je miesto plné fantázie, kde sa spolu v dobrej nálade zabávajú princezné s anjelikmi, zvieratkami, pirátmi, motýlikmi, lienkami a mnohými ďalšími rozprávkovými bytosťami. Deťúrence aj pani učiteľky vystrojení v maskách od výmyslu sveta to roztočili hneď zrána.

Aj vďaka rodičom, ktorí sa postarali o nádherné masky svojich ratolestí, sme všetci prežili jedno čarovné dopoludnie plné radosti, obohatené o krásne zážitky, preto im všetkým ďakujeme.

• Vtáčiky v zime

• Druhá trieda s pani učiteľkou Majkou pripravili k téme „Vtáci v zime“ krásne kŕmitko z odpadového materiálu. Celý týždeň sa rozprávali ako a prečo sa staráme o zvieratká v zime a aj precvičovali grafomotoriku k danej téme. Deti sledovali a dozdobovali krmítko, pomáhali a nasypali aj zrniečka. Hotové kŕmitko zavesili sýkorkám na dvore.

Niektoré deti si vyrobili kŕmitko pre vtáčiky spolu so svojimi rodičmi a zavesili ich na stromy našej záhradky.

Uvidíme, či zrniečka aj pomiznú.

• Divadlo Pod Hríbikom "O rukavičke"

• Do našej materskej školy zavítalo divadlo  „Pod hríbikom“ s rozprávkou o rukavičke. Cez dve šibalské deti  Barborky a Karolka sme sa presunuli do rozprávky, v ktorej sme sa stretli s rôznymi lesnými zvieratkami. Deti sa oboznámili s potravou, ktorú dané zvieratká konzumujú a taktiež si budovali pozitívny vzťah k prírode. Uvedomili si potrebu starostlivosti o zvieratká v zime.

• Ježiško v MŠ

• Po Vianociach aj na naše deti čakalo prekvapenie pod stromčekom. Stavebnice, ktoré rozvíjajú motoriku a aj predstavivosť detí veľmi potešili.

Ďakujeme za darčeky :-)