• Futbal - krúžok

• Slovenský futbalový zväz už siedmy školský rok realizuje projekt zameraný na popularizáciu futbalu u detí v materských školách pod názvom "Dajme spolu gól", ako aj s cieľom hľadania a podporovania talentov. Aj my sme súčasťou projektu a pod vedením trpezlivého trénera realizujeme pravidelné pohybovo - športové aktivity so zameraním na futbal.

• Nemecký jazyk - krúžok

• V rámci projektu „Kooperácie v oblasti vzdelávania v pohraničnom regióne SK-AT_bilingválne“ sa aj naši predškoláci oboznamujú s nemeckým jazykom, pod vedením lektorky, pod záštitou MÚ.

• Halloween

• Halloween je „americký sviatok, predvečer a noc z 31. októbra na 1. novembra pred Sviatkom všetkých svätých“.

I keď u nás sa slávia dušičky, tak aj my spolu s deťmi sme vytvorili svetlonosov z tekvíc. Deti sa zabavili pri tvorení, vydlabávaní a sledovali blikotanie sviečok. Porozprávali sme sa o blížiacich sa sviatkoch a pospomínali na najbližších, ako nás strážia z nebíčka ako jasná hviezdička. Halloween aj Dušičky spája viacero podobných myšlienok a veľké napojenie na duchovnú oblasť a tradície. Strávte toto obdobie v rovnováhe a vnútorným pokojom.

• Evakuácia - Účelové cvičenie

• Pri dodržaní evakuačných opatrení sme všetci opustili zariadenie MŠ Letná a priestory ZŠ Riazanská pod časový limit 2. minúty. V prípade mimoriadnych udalostí sme pripravení bezodkladne opustiť ohrozené miesto a pritom vôbec nebolo ťažké udržať emócie detí.

• Hrabanie lístia

• Jeseň je krásne obdobie. No keď vetrík zafúka aj listy nám pošle zo stromov na zem. Naši šikovníci nelenia a popadané lístie pohrabú. Aspoň takto si upevňujú zručnosti a pomoc pri úprave dvora.

• Letí letí šarkan letí, za ním detí ako smetí.

Aj keď vetrík menej fúkal, deti sa zato vybehali dosť, pestrofarební draci sa vznášali na oblohe.

• Janko a Marienka

• Rozprávka, ktorú poznajú oddávna hádam všetky deti ...

Táto je o dvoch veselých a hravých  deťoch - šibalskom výmyselníkovi Jankovi a jeho staršej sestričke Marienke, ich milej babičke a .... a akejsi  "divnej starkej".  Veru, šantivé deti len raz  trošku  "neposlúchali"  a  zažili v lese  dobrodružstvo,  na ktoré veru LEN tak ľahko nezabudnú, pretože ...

Ale to už všetci spoločne - s napätím aj s úsmevom vyčkáme,  ako sa nakoniec všetko na dobré obrátilo J

• Planetárium - Astro show

• Prišlo k nám mobilné planetárium a pripravilo si skvelé príbehy o zvieratkách a slnečnej sústave. Nádherná a hlavne náučná akcia pre detičky.

Príroda a zvieratká pre najmenších

V tomto programe sme sa ponorili pod morskú hladinu a zažili krásny, pestrofarebný svet rýb a podmorského sveta. V nasledujúcej časti sme si zopakovali štyri ročné obdobia na Zemi a ukázali si farebné zvieratká, ktoré žijú na našej planéte – a to nielen na našich lúkach a v našich lesoch, ale aj v polárnych snežných oblastiach, či v džungli. Na záver sme si ukázali a vymenovali rôzne zvieratká v ich prirodzenom prostredí.

Planéty Slnečnej sústavy pre najmenších

Naučili sme sa vymenovať jednotlivé planéty našej Slnečnej sústavy – ako nasledujú jedna za druhou od Slnka. Ďalšou časťou programu bola rozprávka o Slniečku a Mesiačiku, v ktorej sme zistili mnohé zaujímavosti nielen o Slnku a Mesiaci, ale aj o hviezdach, súhvezdiach a ďalších vesmírnych zaujímavostiach. Nakoniec sme nasadli do rakety a odštartovali do vesmíru.