• Hrací prvok - Hojdacia sieť

• V oddychovej zóne, nášho športového areálu pribudol nový hrací prvok - "Spidermanová hojdačka". Pre deti sme ho zakúpili z prostriedkov pre predškolákov. Aj takto pomaly revitalizujeme ...

• Rozlúčka s predškolákmi - 2. trieda

• Ani sme sa nenazdali a máme tu koniec školského roka. Deti sa predstavili s programom a predviedli všetko, čo sa naučili pod vedením pani učiteľky Moniky a pani učiteľky Aničky, ktoré s láskou a s trpezlivosťou odovzdávali, čo bolo v ich silách. Pani učiteľka Magda, sa prišla potešiť so svojimi bývalými zverencami. Prajeme Vám veľa zdravia a úspechov v škole. Škola volá, budete nám chýbať!

• Projekt BIG_ling SK - AT - Železná Studienka

• V rámci projektu BIG_ling SK - AT "Kooperácie v oblasti vzdelávania v pohraničnom regióne SK-AT_bilingválne" sa naše deti zúčastnili exkurzie zameranej na bádateľstvo a spoznávanie vybranej lokality - Železnej Studničky. Odborný výklad spojený s pútavými tématickými aktivitami prebiehal pod vedením Inštitútu aplikovanej ekológie - DAPHNE. Dopravu zabezpečila Mestská časť Bratislava - Nové Mesto.

Ďakujeme.

• Bystrí predškoláci 4. trieda - Finančná gramotnosť

• Ukazuje sa, že už deti v predškolskom veku prichádzajú do kontaktu s peniazmi. Deti by mali vedieť, že všetko niečo stojí a peniaze v peňaženkách rodičov nepribúdajú len tak. Pjem finančná gramotnosť, označuje súbor zručností, ktoré človek potrebuje na to, aby dokázal správne zaobchádzať s peniazmi a využiť ich v rozličných životných situáciách. To, ako funguje platba za tovar v ochode si zahrali deti priamo v námetovej hre. Vlastnoručne si platidlá zhotovili a určovali ich hodnotu.

• Finančná gramotnosť detí - 3. trieda

• Jednou z vecí, ktoré nás sprevádzajú celým životom sú aj peniaze. Prostredníctvom prirodzenej zvedavosti k téme z každodenného života prebúdzame hravou formou záujem o financie a finančné vzdelávanie. Deti si precvičili počty v prepočte mincí a vyskúšali ako použiť platdlá pri výbere nápoja a osviežiť sa.

• Olympijský deň

• Naši predškoláci sa zúčastnili Olympíjskeho dňa v areáli ZŠ s MŠ Kalinčiaková. Špportové aktivity prebiehali na tartanovej dráhe a malom futbalovom ihrisku s trávnatým povrchom pod dozorom sprevádzajúcich učiteľov a organizátorov. Súťaž s kočíkmi a fúrikmi, súťaž kolobežkárov, prekážková dráha, hádzanie na cieľ, a iné aktivity boli pre deti pripravené. Olympijský deň bol organizovaný v spolupráci s Olympijským klubom Bratislava. Ceny deťom odovzdávali olympionici osobne. Ďakujeme za pozvanie a skvelú športovú atmosféru!