• Spolupráca ZŠ s MŠ Riazanská

• Žiaci z 8.A triedy prišli pomôcť vypratať náš priestor určený na odkladanie lôžkovín. Demontovali starý úložný box. S radosťou a dobrým pocitom prišli vypomôcť pod vedením pána školníka. Ďakujeme.

• Na Zemi dobre mi

• Veselé bábkovo-činoherné predstavenie s pesničkami a primeranou dávkou interaktivity zavítalo do našej MŠ.

…vesmírna loď z ďalekej planéty má problém… May day, may day… Havaruje priamo do lesa… No, do lesa…Na skládku medzi stromami, kde kedysi les býval. Podarí sa našim vesmírnym kamošom pomôcť zvieratkám v lese a opraviť loď na návrat domov?

Sci-fi je v divadle ojedinelý žáner, ktorý však ponúka pohľad z vonka na človeka a jeho správanie sa k našej planéte. Predstavenie poukázalo nato, aby aj deti našich detí dýchali čistý vzduch tak ako my a zažili prírodu aspoň tak ako my. Z lásky k Zemi do predstavenia zapracovali aj tému triedenia odpadov. Deti rovno pomáhali našim kamošom roztriediť papier, plasty a sklo do správnych košov.

Deti predstavenie veľmi zaujalo a zopakovali si aj kde aký odpad patrí.

• Zochova chata

• Naši predškoláci sa zúčastnili turisticko - prírodovednej vychádzky na Zochovú chatu. Toto zážitkové učenie bolo prispôsobené veku detí. Okrem pobytu v prírode prišli do styku aj s množstvom pomôcok, ako aj s významom osadzovania vtáčich búdok. Spoznávali živočíchy žijúce vo vode, pri vode, či v lese. Oboznámili sa s označovaním trasy, funkciou kompasu, či mapy. Zároveň sa oboznámili s enviromentálnymi problémami.

• MAMA

Je to ten najvzácnejší človek na zemi. Je to bytosť, anjel, ktorému vďačíme za život a nikdy jej to nebudeme môcť splatiť. Je to celý náš svet, náš život.

Aj naše/vaše deti si chystali pre Vás mamičky drobné darčeky robené s láskou.

MAMA je slnko, so zlatým vlasom

a malé slniečko to zasa ja som.

Preto sa na svete tak dobre máme

mne svieti MAMA a ja mame.

Krásne a výstižné.

Tak maminky krásny deň MATIEK Vám prajeme.