• Zvieratká v materskej škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zvieratká v materskej škole.

Do našej materskej školy, zavítal pán - milovník zvierat a predstavil nám niektoré zvieratká. Porozprával nám o prostredí a podmienkach, v ktorých žijú, o tom akú stravu pojedajú a poukázal na to, že treba byť pri takých malých zvieratkách v tichosti, lebo sú plaché a nerobí im krik dobre na ušká. Deti si mohli niektoré zvieratká ako škrečka, slepúcha, jašteričku alebo zajka aj pohladkať. Bolo to zaujímavé nie len pre deti ale aj pre pani učiteľky. Foto: Paľová, Pančíková, Medeková

• Predčitateľská gramotnosť v materskej škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Predčitateľská gramotnosť v materskej škole.

Hoci sa čítať a písať deti učia až v škole, táto zručnosť sa rozvíja už od najútlejšieho veku. Deti omnoho skôr ako nastúpia do školy pochopia, že čítanie a písanie je pre nás zdrojom dôležitých informácií a aj vďaka nemu dokážeme spoznávať okolitý svet. Spoločné čítanie kníh je tiež vynikajúcim spôsobom, ako predstaviť dieťaťu novú slovnú zásobu, ktorá sa nemusí nachádzať v bezprostrednom prostredí dieťaťa.

• Pracovná terapia v materskej škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pracovná terapia v materskej škole.

Občianske združenie STOPA Slovensko s nami spolupracovalo aj v minulosti. Ľudia, ktorí sú v procese integrácie, čiže postupnými krokmi sa začleňujú naspäť do bežného života sa zapojili do revitalizačných prác. Upravili areál školskej záhrady, predzáhradky, opravili plot, či lavičky. ĎAKUJEME ĽUĎOM S VEĽKÝM SRDCOM!

• Výtvarná súťaž - Vráťme knihy do škôl

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výtvarná súťaž - Vráťme knihy do škôl.

Aj naša materská škola sa zapojila do krásnej súťaže s názvom Vráťme knihy do škôl. Úloha bola jednoduchá. Pani učiteľky prečítali rozprávku a deti ju podľa seba výtvarne stvárnili. Už len počkáme či sa na nás usmeje šťastie. Deti sa veľmi snažili a nakreslili krásne práce. Celkovo sa zapojilo 19 detí z 5 tried.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň matiek.

Aj naši najmenší pripravili darčeky pre svoje mamičky.  Veď MAMA je len jedna a treba si ju ctiť a ľúbiť.

lbum Deň matiek.

Ďakujeme všetkým mamám za ich lásku a obetavosť.

lbum Deň matiek.

• Triedenie odpadu

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Triedenie odpadu.

Hlavným cieľom je poskytnúť deťom praktické informácie o triedení odpadu. Spracovanie recyklovateľného odpadu správnym spôsobom, umožňuje jeho opätovné využitie na výrobu nových produktov. Zároveň sa ukazuje možnosť využiť ho aj pre zábavu. Dajme odpadu druhú šancu. Je to dôležité!

• DAPHNE - enviro program

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DAPHNE - enviro program.

Interaktívny program o žabke Skočke. Program zážitkového vzdelávania bol zameraný na spoznávanie rôznych druhov žiab a živočíchov, ktoré žijú v mokradi. Deti sa zábavnou formou oboznámili so životným cyklom žaby, ekosystémom v mokradi a domov si odnášali náučný pracovný list.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme.

Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodným dňom Zeme, ktorý sa konal počas osláv jarnej rovnodennosti, 21. marca a oslavoval príchod jari. Aj naše deti si nielen v tento deň uctili našu krásnu planétu zberom nečistôt v okolí materskej školy aj na školskom dvore. Porozprávali sme sa s deťmi, ako sa ničí príroda a prečo ju treba chrániť. Poukázali sme nato ako zabraňovať znečisťovaniu recykláciou, či zberom nečistôt.