• Finančná gramotnosť 4. trieda

• Finančnú gramotnosť rozvíjame už u detí predškolského veku. Deti poznávajú mince i bankovky. Preto je nevyhnutné primeraným a pútavým spôsobom sprostredkovať informácie o ich poslaní, význame, funkcii, pôvode, vzhľade, spôsobe získavania a pod.

• Zimné športy

• Tento rok sme sa zamerali aj na olympijské hry v Pekingu a naše práce k téme zimné športy smerovali k disciplínam ako krasokorčuľovanie, skoky na lyžiach či iné. S deťmi sme si porozprávali čo znamenajú olympijské kruhy, aké disciplíny sú v nich zaradené a či poznajú nejakého slovenského športovca. Samozrejme všetci poznali Petru Vlhovú, ktorá nás reprezentovala v zjazde na lyžiach a vyhrala.

• Zábavné experimenty

• BALÓN - Pokus s balónom, ktorý nepraskne - Úlohou detí bolo vytvoriť predpoklad o tom, či: 1) Nafúknutý balón bez vody nad sviečkou praskne/nepraskne, 2) Nafúknutý balón s vodou nad sviečkou praskne/nepraskne. Experiment si deti overili a zaznačili do záznamového hárku. O tom, že balón nad ohňom nepraskol, sa postarala voda v ňom. Voda absorbuje všetku teplotu od sviečky a tým sa balón neporušil. Navyše sme sa pri tom spolu výborne zabavili.

TAJNÁ KRESBA S MLIEKOM - deti nakreslili s mliekom kresbu a nechali úplne zaschnúť. Papier sme prežehlili žehličkou. Tajná kresba sa nám postupne odkryla. Je to veľká sranda.

• Karneval

• Karneval je západné kresťanské sviatočné obdobie, ktoré sa koná pred  obdobím Veľkého pôstu. Hlavné udalosti sa zvyčajne vyskytujú vo februári alebo začiatkom marca.

Aj  v našej škôlke si každá trieda spravila svoj karneval plný zábavy, tvorenia, či tanca. Veď pozrite na fotky, tie hovoria za všetko, že vaše deti si KARNEVAL aj s pani učiteľkami užili.