• Divadlo na hojdačke

• V apríli k nám závitalo Divadlo na hojdačke s edukačným predstavením o kolobehu vody. Deti sa skvelo zabavili, niečo podučili a veľa nasmiali. Tešíme sa na nich na budúci školský rok. :-)

• Karneval

• V pondelok 12.2.2024 si deti užili karneval. Do škôlky ku nám zavítali krásne princezné, víly, superhrdinovia, rozprávkové postavičky a mnohé iné masky od výmyslu sveta. Všetkých nás spájala dobrá nálada, tanečná zábava a skvelé občerstvenie. Deti si aj s pani učiteľkami karneval užili plnými dúškami.

• Hurá škôlka volá.

• Prázdniny prešli ako voda a už Vás škôlka opäť volá.

Veríme, že ste si oddýchli, načerpali dostatok energie a síl na ďaľší školský rok.

Čakajú na Vás hračky a tešia sa pani učiteľky.

Deti, ktoré navštevovali materskú školu ostávajú v pôvodných budovách.

Zoznamy  tried nájdete po vstupe do budovy.

Úspešný začiatok školského roka, želá kolektív materskej školy.

• Besiedky 2. trieda

• V našej materskej škole ako každý rok, tak aj tento nechýbali koncoročné, či rozlúčkové besiedky. Deti predviedli svoje talenty prostredníctvom, piesní, básní, tanečných choreografii - ľudových, detských aj moderných tancov. Nechýbali ani divadelné dramatizície rozprávok, či zaujímavé hádanky pre rodičov.

Všetko čo sa deti naučili a predviedli pod vedením svojich úžasných a šikovných pani učiteliek sa rodičom páčilo a neverili svojim očiam, koľko sme deti naučili.

Odmenou nám boli slová vďaky, uznania,  potlesk...

• DEŇ MATIEK

• V tento deň dali aj naše deti svojim mamám dary, vlastnoručne vyrobené. Vážme si preto nekonečnú obetavosť a láskavosť našich mám. ĎAKUJEME :-)

• Zápis do 1. triedy

• Naši predškoláci sa v dňoch 14.4 a 15.4 zúčastnili zápisu do našej kmeňovej ZŠ Riazanská.

Ako sa vraví - Tešíme sa do školy, na zápise sme už boli. Všetko sme im ukázali, čo sme sa v škôlke naučili.

Deti boli šikovné a veľmi sa už do prvej triedy tešia, ako sa naučia písmenká, čísla a veľa nového.

Tak milí budúci školáci, želáme vám veľa úspechov v škole:-)

• Návšteva knižnice - Kutuzovova

• Naši predškoláci spoznali knižnicu neďaleko našej materskej školy na Kutuzovovej ulici. Cieľom návštevy bolo  prehlbovať trvalý a pozitívny vzťah ku knihe a k literárnemu umeniu a získať záujem o čítanie. Prehliadka knižnice bola spojená s výkladom a zároveň sa deti započúvali do príbehu a spoznali knižničného Knihomiľa. Členom knižnice sa môže stať každý iba za členský poplatok 2 EUR/rok. Prihlášky do knižnice nájdete u Vašej triednej učiteľky.

• OZ Nádej - Benefičný koncert

• Naša materská škola dostala pozvanie na benefičný koncert OZ Nádej. Občianske združenie Nádej na pomoc je mládežníckou organizáciou, ktorá poskytuje služby a pomoc pre sociálne slabšie rodiny, menšiny a ľuďom so ZŤP. Výbornú atmosféru sme zažili, zabavili sme sa a zatancovali si. Dostalo sa nám pohostenie a prijali sme ako dar vnímavé didaktické hračky a úctili si nás kytičkou. Ďakujeme a prajeme združeniu veľa úspechov v ďalšej  práci.

• Veľká noc s rodičmi v MŠ

• Veľkonočný zajko nám priniesol výbornú náladu napriek nepriaznivému počasiu. Oboznámili sme sa s našimi národnými tradíciami a zvykmi. Zdobenie kraslíc prebiehalo spoločne s našimi rodičmi aj starými rodičmi, ktorí podporujú svoje deti v tvorivosti a kreativite a zároveň umocňujú tak vzťah k našej kultúre. Každá trieda vyzdobila svoju vlastnú kraslicu z kartónu, ktorá bude zdobiť náš interiér. Naši najmenší škôlkari sa predstavili v krojoch a vystúpili s tanečným programom. Zažili si veľký potlesk. V závere sme si zatancovali so Zdenkou White v rytme bublinkovej show a netrpezlivo sme sa vybrali hľadať skryté vajíčka v areáli našej záhrady. Ďakujeme všetkým mamkám za výborné koláčiky. Tešíme sa opäť na spoločne strávený čas:-)

• Veľká noc v MŠ

• Milí rodičia, priatelia.

Srdečne Vás pozývame na spoločné popoludnie "Veľká noc v MŠ", v štvrtok, dńa 30.03.2023 od 15:30 - 17:00 v areáli MŠ Letná, v prípade nepriaznivého počasia v jedálni MŠ Letná. Spoločne si pripomenieme ľudové tradície a zvyky, zasúťažíme si, vyfarbíme kraslice (môžete si priniesť vyfúknuté). O zábavu sa postará maskot Zajko v rytme tanečnej zábavy a bublinovej show. V závere príde prekvapenie vo forme hľadania vajec.

Tešíme sa na Vás všetkých :-)

• Plavecký výcvik - 3. 4. 5. a 6. trieda

• Plaveckého výcviku na Pasienkoch a v Slovnafte - Vlčie Hrdlo sa zúčastnili deti z 3.4.5. a 6. triedy. Cieľom výcviku je rozvíjať u detí špeciálne pohybové zručnosti a schopnosti vo vode, zároveň, aby sa deti vedeli postarať o svoju výstroj, plavky, osušky, šľapky. Vedieť rešpektovať pokyny trénerov pri sprchovaní a vo vode. Na záver otvorená hodina preukáže rodičom, aký pozitívny vzťah k vode a k plávaniu  deti získali.

• Čert a Káča - Divadelné predstavenie

• Drevené divadlo sa u nás predstavilo s rozprávkou Čert a Káča. Je to humorný aj poučný príbeh o nebojácnej Kači, múdrom pastierovi a oklamanom čertovi.

Čert a Kača je klasická rozprávka o jazyčnatej Kači a jej návšteve v pekle. Detskí diváci sa prostredníctvom tvrdohlavej dievčiny dostávajú do pekelného sveta bez toho, aby ilúziu príbehu narúšala prítomnosť herca. V ich očiach bábky žijú svoj skutočný život, nositeľom herectva je Principál, jediná živá bytosť na javisku.

Predstavenie klasickej rozprávky Čert a Kača je hereckým koncertom autora dramatizácie a výtvarníka Mgr. Ladislava Milka. Okrem svojbytného života drevených marionet divadlo umožňuje detskému divákovi nenásilným spôsobom nahliadnuť aj do sveta vážnej hudby, čo je v živote dnešných detí viac-menej unikátne a prinajmenšom zaslúžené.